Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 19:52:05 
Petra píše:
Taky mám starší děti - a asi jsem divná, ale do knížek i sešitů koukám i v sedmé třídě :)
Asi s Vámi nenajdu společnou řeč, nemyslím si, že naše školství je v dobách pravěku, ani to, že učitelka bude "očividně proti" koupi starších učebnic. Asi je to úhel pohledu - každý vidí to, co vidět chce :)

Hezký školní rok přeji.


Opravdu koukáte do všech každý den?? Nezlobte se, to vám opravdu nevěřím.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 20:20:38 
Kočipatá píše:
...školu si chceme odbýt opravdu co nejrychleji a PAK SPOLU TRÁVIT ČAS...
Promiňte osobní otázku - máte to stejně i se svým zaměstnáním? Jaký očekáváte vztah Vašich dětí ke škole, když ji považujete Vy osobně za nutné zlo?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 20:48:27 
Návštěvník píše:
Kočipatá píše:
...školu si chceme odbýt opravdu co nejrychleji a PAK SPOLU TRÁVIT ČAS...
Promiňte osobní otázku - máte to stejně i se svým zaměstnáním? Jaký očekáváte vztah Vašich dětí ke škole, když ji považujete Vy osobně za nutné zlo?


Ježišmarjá! Co to řešíte za implikace?? Moje děti mají samé jedničky, doučovat se nemusejí a chci si s nima prostě jít zahrát třeba Carcassone, pobavit se, zajezdit na kole, namalovat obrázky, pohrát s modelínou, přečíst knížku... Proč bychom měli doma řešit ještě navíc další školu, když nemusíme?? Stačí, že jsou tam zavřené s výukovými metodami z dob Marie Terezie od rána do odpoledne. :roll: A pokud máte pocit, že škola je pro dítě v životě to nejdůležitější, tak mi třeba zkuste vyjmenovat láčkovce nebo sečtěte dva integrály. Že nevíte? Ale jakto?? Vždyť jste se to biflovala ve škole. Škola a vzdělávání jsou totiž v naší republice dvě různé věci, paní.

A pokud se ptáte "máte to stejně i se svým zaměstnáním?", tak ANO! Práce je práce, baví mě, dělám ji odpovědně, ale na žebříčku priorit je pro mě přednější rodina a moje děti. Pokud u vás je to naopak, já vám to neberu, je to vaše věc.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 20:51:27 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Možná by bylo dobré podívat se na to z jiného pohledu

Náš prvňák je ze školy nadšený, nejen že neustále vypráví, co bylo, ale má potřebu mi to i ukazovat a čeká, co budu říkat na motýlky v matematice či na zamotané hady v písance
Je pro něj důležité, že se o jeho učení zajímám a sám mě upozorňuje, že jsem ještě neviděla žákovský notýsek, i když tam zrovna nic nepřibylo

Pro prvňáky je vstup do školy velký krok, potřebují podporu ze strany rodičů a považuji to, co zde bylo pojmenováno vírem prvních dnů první třídy, za zcela samozřejmé. Vytváříme společně řád pro další roky školní docházky .. musí vědět, že i doma si musí na školu udělat čas, že má nějaké povinnosti .. když se to nenaučí teď, těžko se to bude učit v pozdějších ročnících, až povinností přibyde

Takže my to máme takhle

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 20:53:36 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Kočipatá píše:
Proč bychom měli doma řešit ještě navíc další školu, když nemusíme?? Stačí, že jsou tam zavřené s výukovými metodami z dob Marie Terezie od rána do odpoledne.


Pokud nejste spokojena se školou, kterou vaše děti navštěvují, máte přece možnost ji změnit

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 20:59:21 
To bych ráda, ale bohužel bych tím dětem ublížila, neboť tam mají kamarády. Raději bych, aby se na této zkostnatělé vesnické škole začaly věci měnit směrem k modernějším přístupům k učení. Je to tak nepochopitelné? Starostka sice nyní vyměnila z tohoto důvodu ředitele, ale bohužel učitelé zůstali stejní, se stejnými přístupy k vyučování, které si osvojili už v dobách komunismu a po 30ti letech se něco těžko mění.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 21:13:43 
Mgr. Hana Pilařová píše:
.. musí vědět, že i doma si musí na školu udělat čas, že má nějaké povinnosti .. když se to nenaučí teď, těžko se to bude učit v pozdějších ročnících, až povinností přibyde


No nějak nechápu, proč mi tohle píšete. Samozřejmě stejně to máme i my. Rozhodně mé první dítě ví, že si má udělat na školu čas a že má nějaké povinnosti, a to hned po příchodu domů. A až potom zábava. Ale nemusí k tomu nosit všechny učebnice a sešity tam a zpátky. Tedy vrátím-li se k původnímu tématu - stačí mi ty učebnice a sešity prohlídnout 2x týdně (každý den něco), když je postupně přinese jako domácí úkol.

Ta první učitelka měla skvělý přístup k učení, žádné nudné sedění v lavicích, ale hezky střídavá činnost, matematika na zemi na koberci klidně, atd. Měla naprosto úžasné výsledky, děti i rodiče ji dodnes milujou. A dokonce mé první dítě i přesto, že si nenosilo domů jak trubka všechny sešity, např. vyhrálo Matematického klokana a visí ve školní Síni slávy. O nošení věcí domů to fakt není!! Kdo to holt nepoznal, asi tomu není schopen porozumět. A opravdu mě překvapuje, že tyhle metody tu někdo obhajuje.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 21:14:04 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Pak jistě najdete nějakou možnost, jak se jako rodič zapojit do života školy a svými nápady, případně i nápady jiných rodičů, přispět k pozitivním změnám na vaší škole

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 21:19:43 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Kočipatá píše:
Tedy vrátím-li se k původnímu tématu - stačí mi ty učebnice a sešity prohlídnout 2x týdně (každý den něco), když je postupně přinese jako domácí úkol.
.. psala jsem vám o jiném pohledu .. opravdu nemá váš syn potřebu se denně pochlubit? :)

Zkuste vyvolat schůzku rodičů z vaší třídy a paní učitelky .. proberte vaše námitky společně, dohodněte se co očekáváte vy, co očekává paní učitelka

U nás hned 4. září proběhla třídní schůzka, kde jsme se dozvěděli, jak bude výuka probíhat, co se čeká od nás jako rodičů, co čeká naše děti, mohli jsme se ke všemu vyjádřit a prodiskutovat .. proběhla taková schůzka u vás?

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Proč nosit učebnice domů?
PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 21:30:18 
Mgr. Hana Pilařová píše:
Kočipatá píše:
Tedy vrátím-li se k původnímu tématu - stačí mi ty učebnice a sešity prohlídnout 2x týdně (každý den něco), když je postupně přinese jako domácí úkol.
.. psala jsem vám o jiném pohledu .. opravdu nemá váš syn potřebu se denně pochlubit? :)

Zkuste vyvolat schůzku rodičů z vaší třídy a paní učitelky .. proberte vaše námitky společně, dohodněte se co očekáváte vy, co očekává paní učitelka

U nás hned 4. září proběhla třídní schůzka, kde jsme se dozvěděli, jak bude výuka probíhat, co se čeká od nás jako rodičů, co čeká naše děti, mohli jsme se ke všemu vyjádřit a prodiskutovat .. proběhla taková schůzka u vás?


Můj syn nemá potřebu se denně chlubit. Holt každé dítě je jiné. Třídní schůzka proběhla, většina rodičů "ve víru prvních dní první třídy" řekla to samé, co vy. Nicméně učitelka řekla, že když budeme chtít, může si to ve škole nechávat. Teď už ale tvrdí opak a nutí i mého syna, aby si věci nosil.

Mgr. Hana Pilařová píše:
Pak jistě najdete nějakou možnost, jak se jako rodič zapojit do života školy a svými nápady, případně i nápady jiných rodičů, přispět k pozitivním změnám na vaší škole


Ano, snažili jsme se přijít s nápady na zlepšení ve školské radě. Jenže zástupci rodičů jsou tam jen dva ze šesti. A návrhy byly vesměs smeteny se stolu. Pro rodiče jsme nicméně nedávno vypracovali dotazník, brzy by měly být výsledky. Ale nikde není psáno, že to škola bude respektovat. S tím, jaké tu panují poměry, když pitomé otevření boční školní brány (aby nemusely děti chodit po hlavní silnici, kde není chodník a jezdí tam denně stovky kamionů) jsme museli řešit přes volby do obecního zastupitelstva, tomu moc nadějí nedávám. :(


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: