Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pát 24. srp 2012 13:41:25 
Monika Josefíková píše:
Pokud byste se dala cestou VŠ studia - 1. stupeň, předpokládá se, že budete pracovat na ZŠ. Odpovídá tomu celá náplň, většinou 5letého studia. Nevím, do jaké míry budou VŠ rozšiřovat nabídku oborů v CŽV zaměřenou na učitelství v MŠ. Zatím je to spíše naopak - otevírá se 3leté studium pro učitelky MŠ (s magisterským vzděláním), které chtějí pracovat právě na 1. stupni ZŠ. Jít o "krok zpět" do 2letého studia znamená zase získat cenné poznatky právě pro MŠ, kde chcete pracovat. A třeba můžete za rok znova zkusit přijímačky na bakaláře.

--------------
Dobrý den,děkuji,za názor.Rozhodnutí bude těžké.Možná ,že bych měla využít této příležitosti-vys.škola před střední,nikdo neví,co bude za rok.Vysoké školné,nebo se opět nedostanu,zájem je převeliký....


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pát 24. srp 2012 14:20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. říj 2009 17:41:55
Příspěvky: 213
Přeji Vám, ať se správně rozhodnete a hodně úspěchů při studování.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 27. srp 2012 20:36:16 
Dobrý den, dovolím si se zapojit do diskuze a poprosit o radu. Pracuji v mš jako učitelka, vystudovanou mám speciální pedagigiku - vychovatelství. Před rokem jsem ji dodělala. (střední školu mám gymnázium) Mám chápat podle novely zákony, že já budu také nekvalifikovanou a nebudu moci pracovat jako učitelka v mš?
Mám možnost nějakého krátkého "rekvalifikačního kurzu" pro případ, že mi vzdělání nebude stačit?
Představa dalšího studia mě trochu děsí, jsem ráda, že jednu vysokou školu s třema dětma doma mám za sebou :D :D .
Děkuji za odpovědi .....hezký večer....


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář 2012 17:56:01 
Ahoj.Taky bych se připojila k diskuzi.Mám vystudovanou střední zemědělskou školu.A letos v červnu jsem dostudovala Vysokou školu Speciální pedagogiku-obor vychovatelství.Ted vím,že jsem kvalifikovaná učitelka.Budu i když schválí tu novou novelu?Předem děkuji za odpověd


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář 2012 19:32:27 
Podle novely zákona o ped. pracovnících bohužel nebudeš mít kvalifikaci pro práci učitelky v MŠ. Pořádně si přečti zákon.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: stř 07. lis 2012 15:26:51 
Dobrý den vážené kolegyně,

chtěla bych se vás zeptat, zda i já se stanu kvalifikovanou učitelkou MŠ. Mám dokončené studium Pedagogického lycea (specializace TV) na Gymnaziu Jana Blahoslava a Střední pedagogické škole v Přerově. v Roce 2010 jsem úspěšně dokočila obor Rekreologie - pedagogiky volného času na FTK UP v Olomouci a v lednu 2013 dokončim Mgr. studium tamtéž.

Mnohokrát děkuji za odpověď. Lenka ;)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 12. lis 2012 18:20:04 
Děvčata - studujete nebo končite VŠ a nepochopíte znění zákona? Co si máme o vašem vzdělání myslet?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 12. lis 2012 19:10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. srp 2011 11:19:57
Příspěvky: 63
ZÁKON č.198/2012 Sb., ze dne 2. května 2012,

kterým se mění zákon č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů,
ve znění pozdějších předpisů

§ 6 odstavec 1 včetně poznámky pod čarou č. 8 zní:
"(1) Učitel mateřské školy získává odbornou kvalifikaci
a) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na přípravu učitelů mateřské školy,
b) vysokoškolským vzděláním získaným studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na přípravu učitelů prvního stupně základní školy nebo vychovatelství nebo pedagogiku volného času nebo studijního oboru pedagogika a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů mateřské školy,
c) vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy1) v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů mateřské školy,
d) vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu vychovatelů a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů mateřské školy,
e) středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání1) v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů mateřské školy,
f) středním vzděláním s maturitní zkouškou získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu vychovatelů a vykonáním jednotlivé zkoušky8), která svým obsahem a formou odpovídá zkoušce profilové části maturitní zkoušky z předmětu zaměřeného na pedagogiku předškolního věku, nebo
g) vzděláním podle odstavce 2 písm. a) nebo b).
_____________________________________
8)
§ 113 školského zákona.".
5. V § 6 odst. 2 písm. a), § 7 odst. 2 písm. a), § 8 odst. 2 písm. a), § 9 odst. 2 písm. a) a v § 21 písm. c) se slovo "nebo" zrušuje.

6. V § 6 odst. 2 se za písmeno a) vkládá nové písmeno b), které zní:

"b) vyšším odborným vzděláním získaným ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na speciální pedagogiku, nebo".
Dosavadní písmeno b) se označuje jako písmeno c).

7. V § 6 odst. 2 písm. c) se slova "předškolního vzdělávání" nahrazují slovy "mateřské školy".


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: čtv 22. lis 2012 16:37:09 
Dobrý den,
mám stejný problém jako kolegyně výše. Každý chápe novelu zákona jinak. Jak to tedy je? Jsem kvalifikovaná jako učitelka MŠ, když jsem na VŠ absolvovala obor pedagogiku volného času?
Děkuji, Pavlína


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: čtv 22. lis 2012 20:42:12 
Omlouvám se, ale opravdu nechápu, co na znění zákona nechápete. Kvalifikovaným učitelem pro MŠ je člověk, který vystudoval obor učitelství pro MŠ, takový obor se na VŠ nabízí. Vychovatelství - vychovatelka, volný čas není výuka v MŠ! To je přeci jasné! Samozřejmě, že vždy záleží na dohodě s vedením školy a je možnost si vzdělání dodělat, pokud chcete vykonávat tuto práci, např. prostřednictvím kurzů celoživotního vzdělávání. Pokud si ho nedoděláte do dvou let, musíte buď místo opustit nebo Vám nenáleží tarifní plat. Znění zákona je jasné. Přeji všem, aby si pořádně uvědomil,jaký obor studujete a jaké máte uplatnění, ostatně toto bývá dosti podrobně popisováno při profilacích oborů.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron