Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Barvy života
PříspěvekNapsal: ned 30. pro 2012 18:09:09 
Jana Petrů píše:
Za 99 Kč nebo víc se nedozvíte vůbec nic.


Já jsem každému zaplatil celkový profil a sezení s konzultantem. Dohromady za nás čtyři to bylo kolem 20 000.

Za sebe můžu shrnout, že to bylo přesné zrcadlo mého vědomí (toho co se ve mně pocitově a myšlenkově odehrává). Děti a manželka měli obdobnou zkušenost.

Rozhodl jsem, že firma tuto diagnostiku včetně konzultace s odborníkem, věnuje klíčovým managerům a jejich rodinám jako vánoční dárek. Jsem zvědavý, jaké budou jejich reakce.

I když prvotní nadšení z tohoto dárku nebylo nic moc :-) Uvidím v lednu a dám vědět.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Barvy života
PříspěvekNapsal: ned 30. pro 2012 18:34:28 
Janek Wagner píše:
Jiří Pojer píše:
Ze zkušenosti mé rodiny si dovolím doporučení. Vyzkoušejte si to sami na sobě.
A zajděte si taky ke kartářce!


Děkuji za doporuční. Vzděláním jsem teoretický fyzik. V profesi mám ale blízko k chemii a biologii. Než karty, preferuji měření prostřednictvím vlnové délky světla :-) Profesní deformace.

PS: Pokud jsou platné závěry výzkumu níže i pro mozek lidský. Podle mého názoru. Budoucnost ještě vyšší přesnosti výzkumných nástrojů humanitních věd se může skrývat právě ve využití světla (energie, barvy, rozdílné reakční rychlosti).

http://technet.idnes.cz/i-vas-mozek-zpr ... 5_veda_vse


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Barvy života
PříspěvekNapsal: ned 30. pro 2012 21:17:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. říj 2009 17:20:26
Příspěvky: 447
Návštěvník píše:
Děkuji za doporuční. Vzděláním jsem teoretický fyzik. V profesi mám ale blízko k chemii a biologii. Než karty, preferuji měření prostřednictvím vlnové délky světla :-) Profesní deformace.
Barvy života bohužel neměří nic.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Barvy života
PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2012 13:48:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. říj 2007 11:36:43
Příspěvky: 280
Návštěvník píše:

PS: Pokud jsou platné závěry výzkumu níže i pro mozek lidský. Podle mého názoru. Budoucnost ještě vyšší přesnosti výzkumných nástrojů humanitních věd se může skrývat právě ve využití světla (energie, barvy, rozdílné reakční rychlosti).

http://technet.idnes.cz/i-vas-mozek-zpr ... 5_veda_vse


Odskočil jsem si na tu stránku – nejsem si jist, jak souvisí vzpomínky krys na cestu v bludišti s testováním osobnosti. Řekl bych, že jde o úplně něco jiného.

Mimochodem, je tam pár výborných vtipů v diskuzi pod článkem, které, když se nad nimi zamyslíme, taky vyjadřují pochybnost nad závěry, které server iDnes lehce z vědeckého článku udělal.

Zdravím

_________________
Petr Krupka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Barvy života
PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2012 18:14:52 
Peter Krupka píše:
Návštěvník píše:

PS: Pokud jsou platné závěry výzkumu níže i pro mozek lidský. Podle mého názoru. Budoucnost ještě vyšší přesnosti výzkumných nástrojů humanitních věd se může skrývat právě ve využití světla (energie, barvy, rozdílné reakční rychlosti).

http://technet.idnes.cz/i-vas-mozek-zpr ... 5_veda_vse


Odskočil jsem si na tu stránku – nejsem si jist, jak souvisí vzpomínky krys na cestu v bludišti s testováním osobnosti. Řekl bych, že jde o úplně něco jiného.

Mimochodem, je tam pár výborných vtipů v diskuzi pod článkem, které, když se nad nimi zamyslíme, taky vyjadřují pochybnost nad závěry, které server iDnes lehce z vědeckého článku udělal.

Zdravím


Jde o ten popsaný princip, jak funguje pamět :-) Pokud je to skutečnost, tak k jejímu měření bude potřeba nějaká kvantová veličina (energie, rychlost světla, barvy).


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Barvy života
PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2012 18:27:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. říj 2007 11:36:43
Příspěvky: 280
Jiří Pojer píše:
Peter Krupka píše:
Návštěvník píše:

PS: Pokud jsou platné závěry výzkumu níže i pro mozek lidský. Podle mého názoru. Budoucnost ještě vyšší přesnosti výzkumných nástrojů humanitních věd se může skrývat právě ve využití světla (energie, barvy, rozdílné reakční rychlosti).

http://technet.idnes.cz/i-vas-mozek-zpr ... 5_veda_vse


Odskočil jsem si na tu stránku ...


Jde o ten popsaný princip, jak funguje pamět :-) Pokud je to skutečnost, tak k jejímu měření bude potřeba nějaká kvantová veličina (energie, rychlost světla, barvy).


Ano, právě, že paměť. S tím mohu souhlasit, a jistě je zajímavé, že by paměť mohla fungovat v kvantech. Barvy života ale netestují paměť, ale osobnostní rysy, popř. vztahy v kolektivu – dětském či pracovním. A z článku nijak nejde odvodit, že by k měření něčeho jiného, než je paměť, bylo užitečné použít nějakou kvantovou veličinu, u sociálního chování skupin už vůbec ne.
Navíc Barvy života nevyužívají žádný spektrometr či přesné vlnové délky světla, jen pár barev, které promítnou na monitor. To s kvanty nemá nic společného.

_________________
Petr Krupka


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Barvy života
PříspěvekNapsal: pon 31. pro 2012 18:31:29 
Janek Wagner píše:
Návštěvník píše:
Děkuji za doporuční. Vzděláním jsem teoretický fyzik. V profesi mám ale blízko k chemii a biologii. Než karty, preferuji měření prostřednictvím vlnové délky světla :-) Profesní deformace.
Barvy života bohužel neměří nic.


Výraz "měření" používám, protože k měření ve fyzice, chemii a bioloogii používáme identeckou veličinu a statistické vyhodnocovací postupy. Jaký výraz používají humanitní vědy nevím. Podle mě se jedná o měření.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: pro Petr Krupka
PříspěvekNapsal: stř 02. led 2013 16:10:03 
Já si to pro sebe interpretuji trochu jinak. Že kombinací podnětů barev a slov jejich technika stimuluje paměťové okruhy. A barvy se využívají k zachycení stejností a rozdílů. Tím pravděpodobně diagnostikují, co v mém mozku asociačně souvisí více a co méně.

A kvantitativně kvalitativní analýzou těchto reakcí mého mozku a porovnání s moji věkovou normou, pak tyto asociační procesy vyhodnotí v čem jsou stejné a v čem se liší od populace v mém věku.

Proto mi nepřijde až tak utopické, že by se tím mohly dát docela přesně měřit aktuální i dlouhodobé psychické, mentální, dovedností, činnostní či tělesné predispozice. (Tyto predispozice musí mít podle mě odraz v paměťových okruzích, Jinak bych nebyl schopen cíleného a opakovaného chování.)

Jak jsem si tu diagnostiku zkoušel sám na sobě a pro interpretaci se objednal u konzulatanta, tak ty grafy zachycovaly moji životní realitu s pro mě udivující přesností. (Poprvé jsem si to zkoušel interpretovat sám, ale příliš smysl mi to nedávalo. Až s konzultantem).

Petr Krupka napsal: "Navíc Barvy života nevyužívají žádný spektrometr či přesné vlnové délky světla, jen pár barev, které promítnou na monitor. To s kvanty nemá nic společného."

No podle mě ten jejich snímáč právě využívá celé viditlné spektrum světla. Všiml jsem si, že pro kždou z barev používají rozsáhlé spektrum jejich možných odstínů. Myslím, že v tom bude záměr.

Ještě jsem pátral po informacích, co jim ta měření barvami statisticky ukazují. A našel tyto dva článečky.

http://www.barvyzivota.cz/drupal/?q=bar ... ochu-jinak

http://www.barvyzivota.cz/drupal/?q=je- ... na-nebo-ne

Tím, že tohle zveřejnili, tím na sebe poskytli komukoliv "bič". Je přeci snadno ověřitelné, jestli jsou výsledky měření touto technikou opakovatelné. Statisticky by měly komukoliv při velkém vzorku vykazovat velmi podobné rozložení a korelace, jakou jsou popsány v těchto dvou článcích.

Mohl by to být docela zajímavý studentský experiment.

Také zdravím a přeji vše nejlepší v roce 2013

S úctou
Jiří Pojer


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Barvy života
PříspěvekNapsal: stř 02. led 2013 20:32:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 22. čer 2009 12:14:03
Příspěvky: 80
Pane Pojere,
píšete, že "Tím, že tohle zveřejnili, tím na sebe poskytli komukoliv "bič". Je přeci snadno ověřitelné,...". Ono zveřejnění se odehrálo na vlastních webových stránkách! Obrací se na potenciální zákazníky a je formulováno tak, aby je získalo.
Pokud by metoda měla být oficiálně uznána odborníky, pak by autoři měli přece poskytnout bič kritice a ověření jinak: publikací v odborném časopise. Onen "bič" by nejprve byla odborná recenze, která by si vynutila třeba několikeré přepracování textu (pokud by ho nezamítla přímo). Autoři Barev života žádnou takovou publikaci na svých stránkách neuvádějí, tedy asi ani neexistuje. Asi o ní ani neusilovali - cílem bylo obchodní podnikání.
Můžete mi tento pohled vyvrátit?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Barvy života
PříspěvekNapsal: pon 28. led 2013 20:03:51 
Halda a odborník? Na webu odboru školství Kraje Vysočina:

Odbor školství, mládeže a sportu krajského úřadu
Nedostatky zjištěné kontrolní skupinou při kontrole v DD Hrotovice uvedené v protokolu
1/12 – ZF akceptujeme. Již na základě šetření stížnosti zaměstnanců na ředitelku DD Hrotovice prováděného pracovníky OŠMS v listopadu 2011 byla ředitelka organizace upozorněna mimo jiné také na některé skutečnosti, které vyplynuly i z uvedeného kontrolního zjištění. Z protokolu je patrné, že ředitelka DD Hrotovice plně nerespektovala doporučení OŠMS k odstranění nedostatků. Nelze se však zcela ztotožnit s šetřením Mgr. Haldy, které se týkalo sociálního klimatu a interpersonálních vztahů v organizaci. Přiložený posudek je podle našeho názoru převážně založen na subjektivním postoji k celé situaci a nemá tak objektivní vypovídající hodnotu.

Jaké subjektivní pocity? Koho byl kamarád a na základě jakých vztahů situaci posuzoval? Zajímalo by mě, zda situaci přeci jen vyřešil... jako odborník 8-)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: