Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: úte 04. zář 2012 18:54:41 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. črc 2010 7:04:19
Příspěvky: 349
Možná je škoda, že takto ucelené a bohaté nejsou jazykové hry, říkadla a písničky pro český jazyk. Tím myslím, že si učitelky musí samy sestavovat a shromažďovat materiály z různých zdrojů, vyrábět na koleně, zatímco angličtina nabízí kompletní kurzy a materiály včetně CD.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: sob 08. zář 2012 21:55:46 
Cesta jakou zvolila Míša je naprosto ideální. Já jsem na tom úplně stejně. Můj názor- neučit aj, do té doby, než se dítě naučí pořádně česky-jsem zastávala do té doby, než jsem prošla sama výukou "hravé" aj a několika semináři. Zjistila jsem, že aj během dne děti velmi baví. Nejde o žádné biflování slovíček, ale o hry, písničky, běžné fráze, povely. Děti se učí naprosto spontánně, reagují, vnímají cizí jazyk. Začala jsem u dětí 4 - 5 letých. Mám tu výhodu, že děti pokračují dál s aj nejen v MŠ, ale i v kroužku na ZŠ. Rodiče hodnotí toto pojetí velmi kladně. Děti se nezatěžují a druhý jazyk se nebojí používat.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: úte 15. led 2013 22:14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář 2009 19:31:45
Příspěvky: 6
Začínat s výukou anglického jazyka povinně v MŠ? Podle mého v žádném případě. Pokud je učitelka v MŠ odborně natolik na výši, aby zajistila opravdu dobrou výuku, tak možná, ale v případě povinného jazyka bychom podle mého zase začínali od konce - nejprve si něco usmyslíme a pak teprve budeme horko těžko zajišťovat podmínky. Mám na mysli vzdělání učitelek a to přesně z těch důvodů, které zmiňoval jeden z příspěvků. Často se stává, že děti někdo nadšený, ale nepříliš kvalifikovaný naučí špatné výslovnosti a následky se odstraňují dlouhou dobu. Nehledě k tomu, že vyjadřování dětí v mateřském jazyce je v současnosti na ubohé úrovni.Působím na prvním stupni 30 let a celkově je úroveň dětí a jejich nepřipravenost na školní docházku alarmující. Mateřinky jistě dělají, co je v jejich silách, jistě za to může především dnešní životní styl rodin a odkládání dětí u televize, na kterou se stačí dívat a se kterou se nemusí komunikovat. Bohužel je to obecný trend a naše prvotní snažení by mělo být v tomto směru zlepšit schopnost komunikace alespoň v mateřském jazyce. Po dětech na I.st. ZŠ máme chtít, aby žáci diskutovali, používali argumentaci, ale vždyť někdy prvňáček v případě problému není schopen ani slovně vyjádřit,co potřebuje.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: pát 07. bře 2014 19:09:23 
v žádném případě!!! není možné požadovat výuku Aj v mateřské škole povinně!!!!!z logopedického hlediska: dokud dítě nemá vyvozeny a upevněny všechny hlásky v češtině, tak Vám každý dobrý logoped řekne, že v žádném případě neučit do té doby AJ!!!!v případě, že dítě nemá dyslalii žádné hlásky, tak ano, ale měl by to učit člověk, který má AJ na určité úrovni (jak tu někdo psal), protože se fixuje intonace věty atd. nejsem zastáncem AJ v mateřské škole, spíš odpůrcem! něco jiného je bilingvní prostředí v rodině, kde jeden mluví čj a druhý mluví aj, to je na jiných principech! spíš bychom měli v MŠ rozvíjet jiné věci, než učit dítě AJ!
za mě NE


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: stř 16. bře 2016 11:55:27 
Já jsem určitě pro. Vidím to na našich dětech, jak se rychle učí. Chodíme do výukového centra http://helendoron.cz/ . Děti to moc baví, vždyť ani neví že se něco učí. Není to jak ve škole, zasednout a učit se a učit se. Tam děti učí zábavnou nenásilnou formou :-) Prostě si hrají :-) Doma je občas vyzkouším a je neuvěřitelné jak si vše pamatují :-)
Mají výukové centra po celé ČR, pro nás je to kousek od domu :-)


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2016 7:52:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. kvě 2016 7:46:29
Příspěvky: 1
Dobrý den, já si myslím, že určitě ano. Většinu dětí to baví a pokud je maminka třeba na MD a dítě nenásilně vede k výuce jazyka, není co pokazit. Osobně se mi zamlouvá: http://www.anglictina-bez-biflovani.cz/ ... a-materske kde se maminky mohou inspirovat a pokud chtějí mohou si stáhnou i eBook zdarma na toto téma. Tuto možnost mají vlastně i maminky starších dětí http://www.anglictina-bez-biflovani.cz/ ... ce-skolaku


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: pát 27. kvě 2016 17:07:38 
Bilingvistické děti v jazykově smíšených rodinách přirozeně už s mateřským mlékem nasávají oba jazyky používané v rodině a i tak přesto inklinují víc k jednomu jazyku. Zvládnutí dvou jazyků přirozenu cestou je běžné, pokud je zdůvodněné životem v bilingvistickém prostředí.

Několik jazyků z prostředí, ve kterém žil, uměl ve svém dětství už i Karel IV. V běžném životě je snaha učit předškolní děti další cizí jazyk dost neúčinná a spíš škodlivá. Zajímavou zkušenost má většina spoluobčanů ve věku nad padesát pamatuje od 4.třídy ZDŠ povinnou výuku druhého jazyky (RJ) a od 6.třídy nepovinnou výuku dalšího cizího jazyka. To už bylo ve věku, kdy děti jazyk akceptují a trošičku se jeho základy učí.

Zajímavé je, že ve většině postkolonialistických a mnoha dalších zemích domorodci dodnes umí své rodné jazyky a k tomu se učí i úřední evropský jazyk. Takže i děti ve škole, kde nemají skoro nic, se naučí jazyk na takové úrovni, že se záhy domluví skoro v polovině světa.

Výstražný a smutný příklad jak může dojít k byť nechtěnému přetížení děcka přílišným počtem jazyků je příběh syna lékařky Vlasty Kálalové v knize Ilony Borské, Doktorka z domu trubačů.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: pon 04. kvě 2020 17:52:48 
V jakém věku je dobré u dětí začít s angličtinou? myslím si, že je to dobrý základ do života, tak bych chtěla začít co nejdříve, ale jak?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě 2020 17:33:35 
Každé dítě je v tomhle opravdu jiné. Není ale problém začít, už třeba ve 3 letech. Já dětem kupuji hry, které je učí. Dají se sehnat dobré hry, které dítě učí angličtinu hrou.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Začít s učením cizích jazyků už v předškolním věku?
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě 2020 8:29:27 
Jaké hry kupujete? jsou to hry, které bych mohla hrát také? nebo je to hra jen pro díte? myslím jestli ji můžeme hrát dohromady.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron