Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: úte 23. črc 2013 19:26:55 
Myslím, že jste to pochopila správně.
Já osobně mám SŠ zaměřenou na oděvnictví a nyní učím na 1. stupni ZŠ. Neodsuzuji ty, kteří se vydali na učitelskou dráhu později. Ne všichni jsme vystudovali střední pedagogickou školu nebo gymnázium. Naopak - fandím těm, kteří při zaměstnání ve školství studují VŠ, protože ze své zkušenosti vím, že to není nic jednoduchého. Škoda, že je v dnešní době těžké dostat se na některé obory. Hlava mi nebere, z čeho všeho se dělají přijímačky, které absolutně nesouvisí s praxí.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: stř 24. črc 2013 14:13:37 
Návštěvník píše:
Myslím, že jste to pochopila správně.
Já osobně mám SŠ zaměřenou na oděvnictví a nyní učím na 1. stupni ZŠ. Neodsuzuji ty, kteří se vydali na učitelskou dráhu později. Ne všichni jsme vystudovali střední pedagogickou školu nebo gymnázium. Naopak - fandím těm, kteří při zaměstnání ve školství studují VŠ, protože ze své zkušenosti vím, že to není nic jednoduchého. Škoda, že je v dnešní době těžké dostat se na některé obory. Hlava mi nebere, z čeho všeho se dělají přijímačky, které absolutně nesouvisí s praxí.

Dobrý den,

já sama jsem také na VŠ studovala dálkově Učitelství pro 1.st. Zš a nyní na 1. stupni učím. Vůbec nikoho za dálkové studium neodsuzuji. Jen jsem se podivila, jak snadno se dá obejít zákon ke splnění kvalif. předpokladů pro výkon učitele v Mš. Dle mého názoru, když chce někdo učit v Mš, má vystudovat učitelství pro Mš. A pro ty co již mají maturitu v jiném oboru a nechtějí studovat VŠ je možnost studovat dálkově, ve zkrácené formě studia SPgŠ.
Pokud je to opravdu tak, jak píše uživatelka v předchozím příspěvku, je to docela jednoduchý způsob, jak získat kvalifikaci do Mš.
Ono stejně potom záleží na řediteli, koho přijme do pracovního poměru.
Všem co se chystají k dálkovému studiu přeji spoustu studijních úspěchů a hlavně pevné nervy.
A pro upřesnění, Ti co studují DPS v rámci celoživotního studia, nejsou studenty VŠ. (viz. zákon o vysokých školách).


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne stř 24. črc 2013 16:25:39, celkově upraveno 1
úprava citace


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: stř 24. črc 2013 17:10:46 
Mám dojem, že se s DPS roztrhl pytel. Taktéž možnosti udělat jednorázovou zkoušku z předškolní pedagogiky. Trochu mám strach, kam se pak poděje kvalita studia nejen pro budoucí učitelky MŠ. Rozšiřuje se na různé strany. No, bude to od ledna 2014 ve školství zajímavé.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: čtv 25. črc 2013 11:12:25 
Jana Šl. píše:
martyyy.m píše:
Dobrý den, jsem učitel v MŠ. Ředitelka smí nechat tyto "nekvalifikované" osoby v pracovním poměru do 31.12. 2014. A existují pouze 2 možnosti jak kvalifikace dosáhnout. A) Jednooborová mat. zkouška z pedagogiky pro předškolní věk (na střední škole) a za B)Nastoupit do tohoto data na Bc.studium také se zaměřením na předškolní věk.Nevím jak někdo, ale mě 3 roky za to nestály,abych mohl dál učit.Navíc kolik za toho člověk za ty tři roky utratí...Tak jsem se ponořil do pedagogiky a HOTOVO!Neviděl bych v tom hrůzu každej rok pořádají střední školy tyto jednotlivé zkoušky 2x - prostě v období maturit.


ale toto je možnost jen pro toho kdo vystudoval SŠ obor vychovatelství či dříve výchovnou a humanitární činnost. Všem ostatním je jednotlivá MZ k ničemu, i když udělat si ji mohou také, ovšem jen pro sebe.



Reaguji na to co jste napsala.To že je to pro SŠ s pedagogickým zaměřením je jasné.Snad by někdo nechtěl a nemyslel si, že bude vyučenej kuchař, udělá si zkoušku z pedagogiky a půjde učit jako jiný co to má léta vystudovaný.Takový s prominutím "miluju"...neříkám že je to třeba váš případ.Ale prostě pokud dělám třeba "obchodku" tak si nemůžu myslet že jednou zkouškou ze mě bude učitelka v MŠ.To je jak kdybych si řekl, teď chci být prostě ředitel banky protože chci a bude mi stačit zkouška z jedné šestnáctiny toho co musím o tom vědět ale budu ředitel.To bysme daleko asi tady nedošli.Myslím si že vůči učitelům všeobecně, kteří na to léta studovali je nefér už jen to, že si kdokoliv může udělat nějaké pedagogické minimum a může s tím v této oblasti "omezeně" fungovat.Vždyť ten člověk nemůže vědět absolutně nic o té práci.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pát 26. črc 2013 10:46:35 
taky souhlasím se zdějšími názory, že je nefér, když někdo studuje x let aby mohl dělat učitelku MŠ a někdo 1 rok!


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp 2013 16:58:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. srp 2013 16:54:54
Příspěvky: 1
Dobrý den,
v září nastupuji do 4. ročníku oboru Učitelství pro 1. stupeň, střední školu mám pedagogické lyceum, pracuji jako učitelka MŠ,chtěla bych v tomto zaměstnání zůstat, a tak se chci zeptat, jaké studium a kde si mám dodělat, abych mohla učit v MŠ?
Děkuji moc za odpověď a rady.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 09. zář 2013 12:45:36 
Dobrý den, v září nastupuju do 4. ročníku učitelství pro 1. stupeň ZŠ, taky bych raději učila ve školce. Ve škole na přednášce o budoucím povolání i na studijním oddělění nám bylo sděleno, že budeme kvalifikované jak pro práci na 1. stupni, tak pro mateřské školy. Po této informaci jsem se radovala, že budu moct učit ve školce, ale podle vašich příspěvků to možné není. Jaká je tedy pravda? Myslela jsem, že ve škole o tom něco vědí. Děkuji za odpovědi.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: pon 09. zář 2013 17:42:43 
Návštěvník píše:
Dobrý den, v září nastupuju do 4. ročníku učitelství pro 1. stupeň ZŠ, taky bych raději učila ve školce. Ve škole na přednášce o budoucím povolání i na studijním oddělění nám bylo sděleno, že budeme kvalifikované jak pro práci na 1. stupni, tak pro mateřské školy. Po této informaci jsem se radovala, že budu moct učit ve školce, ale podle vašich příspěvků to možné není. Jaká je tedy pravda? Myslela jsem, že ve škole o tom něco vědí. Děkuji za odpovědi.


Pokud vím - ptala jsem se na Ostravské univerzitě - jde o to, zda budete mít na diplomu napsáno, že jste kvalifikovaná i pro MŠ. Některé školy to tak mají, jiné ne. Záleží na tom, jak je postavený celý studijní program.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: sob 14. zář 2013 9:31:47 
Dobrý den,
učím v MŠ. Mám vystudovanou vysokou školu obor speciální pedagogika - vychovatelství, titul Bc. Ráda bych byla přímou kvalifikovanou učitelkou pro MŠ. Stačila by i mě Jednooborová mat. zkouška z pedagogiky pro předškolní věk? Moc děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání učitelky v MŠ od roku 2013
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2013 21:19:50 
Dobrý den, mám dotaz, který už tu několikrát zazněl, přesto se stále neorientuji. Pracuji jako učitelka v MŠ. SŠ mám mimo obor, poté jsem studovala na VOŠ - obor sociální práce, poté DPS na UK - obor speciální pedagogoka. Nyní dokončuji studium na VŠ - obor vychovatelství. Jaké vzdělání? a kde, si ho mohu doplnit??abych byla kvalifikovaná?
Děkuji S.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: