Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ?
PříspěvekNapsal: čtv 06. zář 2012 9:01:12 
Dobrý den, může mi někdo poradit jak dlouho mohu pracovat jako učitelka v MŠ - nekvalifikovaná ( mám vystudované vychovatelství), podle novely zákona ? Jestli jsem to dobře pochopila,píše se tam o 10- ti letech. Děkuji za informaci.Helena


Naposledy upravil Lenka Urbanová dne čtv 06. zář 2012 10:00:58, celkově upraveno 1
úprava předmětu příspěvku


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 15. led 2013 22:23:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 01. zář 2009 19:31:45
Příspěvky: 6
To jste rozhodně správně nepochopila.Záleží samozřejmě hodně na řediteli školy, ale podle mého názoru byste měla nejpozději do roku 2014 začít studium k získání kvalifikace, potom může být Vaše "nekvalifikace" výpovědním důvodem. Myslím si, že pokud máte středoškolské vzdělání v oboru vychovatelství, mělo by vám k plné kvalifikaci na MŠ stačit roční studium s profilovou zkouškou v oboru předškolní výchova.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 24. led 2013 22:37:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. led 2013 22:37:07
Příspěvky: 2
Mgr. Marie Magerová píše:
To jste rozhodně správně nepochopila.Záleží samozřejmě hodně na řediteli školy, ale podle mého názoru byste měla nejpozději do roku 2014 začít studium k získání kvalifikace, potom může být Vaše "nekvalifikace" výpovědním důvodem. Myslím si, že pokud máte středoškolské vzdělání v oboru vychovatelství, mělo by vám k plné kvalifikaci na MŠ stačit roční studium s profilovou zkouškou v oboru předškolní výchova.


Presne tak, vice info zde http://info.edu.cz/cs/node/3412

"V souvislosti se zákonem o pedagogických pracovnících došlo k podstatné změně: schválený zákon č. 422/2009 Sb., který mění zákon č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících, v § 32 b) prodlužuje pedagogickým pracovníkům lhůtu pro zahájení studia k získání předpokladu odborné kvalifikace o dalších pět let, tj. do konce roku 2014"


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: ned 03. bře 2013 12:07:05 
Dobrý den, zajímalo by mě, zda bych si mohla doplnit pouze zkoušku z předškolní pedagogiky na střední pedagogické škole,pokud mám vystudouvanou vysokou školu, obor sociální pedagogika. Děkuji


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 13. kvě 2013 14:29:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. kvě 2013 12:04:03
Příspěvky: 5
Dobrý den,

podle zákona o pedagogických pracovnících § 6 odst. 1 písm. f) jednotlivou zkoušku můžete vykonat v případě středního vzdělání v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu vychovatelů. Vy máte vysokoškolské vzdělání, týká se Vás tedy týká písm. b), a musíte si udělat "celoživotko" na vysoké škole, abyste získala kvalifikaci učitelky MŠ.
Hodně úspěchů přeji. Iveta

marci píše:
Dobrý den, zajímalo by mě, zda bych si mohla doplnit pouze zkoušku z předškolní pedagogiky na střední pedagogické škole,pokud mám vystudouvanou vysokou školu, obor sociální pedagogika. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 28. kvě 2013 18:42:18 
Děkuji za odppověď. Celoživotko mi ale bohužel nestačí :(. Budu se muset vrhnout na další VŠ studium. Bohužel nevím jak to budu finančně a časově zvládat :-(. Ještě jsem uvažovala o studiu na VOŠ, ale opravdu nevím, 3 roky....
Měla bych ještě dotaz. Ve třídě mám holčičku, se kterou pracuji podle individuálního plánu. Jsem zařazena v 8.třídě, ale neměla bych být zařazena už v 9? A případně také, nemáte někdo zkušenosti s odměnami v takovém případě (při práci s takovýmito dětmi)? Paní ředitelka mi za tuto práci dala tisíc korun, za celý školní rok, což se mi zdá trochu neadekvátní za vynaložené úsilí :-(


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: úte 28. kvě 2013 19:38:05 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Marci, chtěla bych vám něco poradit, ano?
Když máte nějaké další téma, které potřebujete probrat (teď třeba platové zařazení v případě, že pracujete s dítětem podle individuálního plánu), je dobré se podívat, jestli už podobné téma neexistuje, případně založit nové. Protože tady u "Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ?" by takový dotaz nikdo nehledal, rozumíme si? A přitom podobný dotaz může mít více lidí a řada lidí třeba má zkušenost, takže by vám mohli odpovědět.
Rada: založte nové téma, nazvěte ho co nejpřesněji a napište dotaz znovu. Nebo to udělám za vás, řekněte si.
Každopádně vítejte! Možná by vám také pomohlo, kdybyste se zaregistrovala, ale nutit vás nebudeme :-)
Lenka

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 29. kvě 2013 19:24:04 
Dobrý večer,
děkuji za upozornění a omlouvám se. Svůj dotaz přesunu jinam.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 01. črc 2013 8:23:47 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Díky! A ještě jednou: vítejte :-)

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 31. črc 2013 15:57:11 
no, já jen doufám, že už opravdu nebudou moci nekvalifikované učitelky v MŠ pracovat.......jsem z oblasti, kde místa nejsou. V některých MŠ jsou nekvalifikované učitelky (známé ředitelky) a klvalifikovaný holky jsou bez práce!!!!! takže je opravdu potřeba, aby to období, kdy si ředitel mohl zaměstnat svoji známou s gymplem už konečně skončilo!


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku: 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: