Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Témata na seminární práci
PříspěvekNapsal: pát 20. zář 2013 10:09:58 
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám udělat seminární práci do sociální pedagogiky, mohli byste mě popř. vypsat nějaké témata sem co by se tak hodily ?? Prosíím Anicka :-).


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Témata na seminární práci
PříspěvekNapsal: pát 20. zář 2013 13:33:06 
Témata nevypíšu. Jednak nejsem z daného oboru, druhak i kdybych byla, nevypsala bych Vám ani měkké f.
Chci pouze vyjádřit svůj pocit ze způsobu žádosti o pomoc = zděšení a pobouření.
To je ale úroveň!
A nechtěla byste někoho, kdo by Vám tu práci rovnou i napsal?
Vybavují se mi moje zážitky z jízd autobusem, kdy všichni mladí sedí, jsou krásní, módně oblečení, někteří pro sichr i něslyšící /sluchátka s muzikou/ a starší generace stojí - páč mladejm se přece má pomáhat /anebo žeby to bylo nějak jinak?/. No a kromě toho uměj tak krásně říkat "prosííííím".
Děvče děvče, nechtěla bych být závislá na pomoci od Vás /coby budoucí sociální pracovnice/.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Témata na seminární práci
PříspěvekNapsal: pát 20. zář 2013 18:17:56 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Slečno Aničko, to jste to schytala, že? Jste na portálu pro učitele. Možná vám někdo poradí, ale téma byste snad mohla najít i sama. Ostatně chystáte se na svou profesi, kterou jste si sama vybrala, takže by vás snad mělo něco z možných námětů samotnou zajímat. Držíme palce!

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Témata na seminární práci
PříspěvekNapsal: ned 22. zář 2013 14:41:28 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. úno 2011 17:29:04
Příspěvky: 818
Já bych nebyla tak příkrá. Nezkušený student asi opravdu těžko hledá téma, které by bylo skutečně nosné. Spíš mě zaráží, že vedoucí práce (učitel) nedal (nebo dal?) alespoň příklady témat k takové práci. Je těžké radit, když nevíme, co už víte a umíte, ve kterém jste ročníku, zda má být práce teoretická, nebo má mít i praktickou část atd.
Sociální pedagogika je náročný obor, hlavně proto, že se v něm prolíná mnoho jiných specializací.
Nechcete třeba své "služby" nabídnout jako asistent pedagoga nebo vychavetelky v družině? Nasbírala byste spoustu zkušeností i materiálu.
Mohla by Vám pomoci např. tato diplomová práce - na str. 21 jsou i současná témata sociální pedagogiky.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Témata na seminární práci
PříspěvekNapsal: úte 24. zář 2013 12:07:46 
Aničko, zkuste něco, co by zaujalo i ostatní a přidaly(i) by se při vašem semináři k diskuzi. Například typy osobností nejen podle Galénovy čtveřice, ale podle vašich vlastních zkušeností z let, kdy jste v roli žačky: vzorná žačka, šeptálek, třídní šašek, věčný pošťuch, nešťastný šprt, trémistka, "já nic, to...", žalobníček, atd... to jsou jenom nástřely. A k tomu nabídněte vaše návrhy, jak s takovými žáky pracovat, nebo je nechat v jejich bublině a nebořit ji, pokud to má smysl (například pokud jste se setkala s mutismem, ale to asi ne). Případně něco o pedagogické realitě nebo pedagogické naivitě při kočírování skupin žáků nebo individualit ve třídě. Určitě své téma najdete sama a váš dotaz vás samotnou inspiruje.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Témata na seminární práci
PříspěvekNapsal: úte 22. říj 2013 0:52:02 
Event. vzkaz od Aničky - asi zapomněla reagovat:
děkuji za rady a vaši ochotu pomoci. Jestliže se budu po ukončení studií věnovat pedagogické práci a některý z mých svěřenců se na mne obrátí se žádostí o pomoc, určitě nebudu příkrá. Zejména tehdy, když součástí žádosti bude slůvko "prosíím". Jedná se totiž o slůvko kouzelné. Kdyby jej uměla použít i princezna Krasomila, král Miroslav by jí střevíček zajisté zavázal a její rozmazlenost by mu už vůbec nevadila.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Témata na seminární práci
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis 2015 22:26:08 
Ahoj, už to asi není aktuální ale využila jsem pomoc od stránek, které se na to zaměřují. Později jsem zjistila, že jsem zrovna natrefila na stránku, která byla skoro dvakrát dražší než ostatní, tak kdyby se to náhodou někomu taky hodilo, zjistila jsem to na srovnávači Edureka.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: