Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vzdělání do MŠ
PříspěvekNapsal: pát 14. úno 2014 10:06:26 
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu : pracovala jsem od roku 1980 jako učitelka na ZŠ do roku 2012. Vystudovala jsem všeobecné gymnázium a Pedagogickou fakultu. Vloni jsem nastoupila do MŠ pod podmínkou, že si doplním studium pro plně kvalifikované učitelky v MŠ. Pracovní smlouvu mám jen do 30. 6. 2014. Jelikož je mi již 57 let, mám si podávat přihlášku / a na jakou školu/,pracovat s dětmi chci i dále, ale jsem absolutní hudební antitalent. Děkuji za radu a odpověď.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Kvalifikace MŠ
PříspěvekNapsal: pát 14. úno 2014 20:24:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. úno 2014 20:19:33
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli jsem kvalifikováná učitelka v MŠ, když mám vystudovaný obor vychovatelství (bakalář) na UP Olomouc a dodělala jsem si jednotlivovou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky v Přerově. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 07. srp 2014 20:35:30 
Dobrý den,
já mám vystudovanou humanitární a výchovnou činnost na SPgŠ, od maturity jsem pracovala ale ve školce.
Letos jsem si dodělala (na své střední škole, za poplatek - 1500,-) jednorázovou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky a jsem kvalifikovaná.
Na výplatě a mé práci s dětmi jsem nezaznamenala žádné změny. Hlavně, že si mě šéf může zaškrtnout jako kvalifikovanou učitelku.........


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace MŠ
PříspěvekNapsal: pát 08. srp 2014 8:35:21 
Dobrý den, mám podobnou zkušenost, jsem speciální pedagog pracující v MŠ a přes rok jsem si dostudovala "předškolní a mimoškolní pedagogiku" ukončenou profilovou maturitní zkouškou. To by mělo odpovídat požadované kvalifikaci.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: kvalifikace MŠ
PříspěvekNapsal: sob 17. led 2015 13:20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 17. led 2015 13:04:56
Příspěvky: 1
Dobrý den,

mám vystudovanou Výchovnou a humanitární činnost a dodělanou jednotlivou maturitní zkoušku z Předškolní pedagogiky a psychologie v r. 2014. Nyní mi však inspekce v MŠ tvrdí, že nemám dostatečnou kvalifikaci! Nemáte s tím někdo zkušenost? Je nás spousta, kteří jsou ve stejné situaci a kvalifikace je nám počítána. Informaci o jednotlivé mat. zkoušce jsem si v loňském roce ověřovala na MŠMT. Bohužel názor inspekce se nyní neshoduje s ministerstvem...


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: kvalifikace MŠ
PříspěvekNapsal: ned 18. led 2015 16:08:08 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Marie Havelková píše:
Dobrý den,

mám vystudovanou Výchovnou a humanitární činnost a dodělanou jednotlivou maturitní zkoušku z Předškolní pedagogiky a psychologie v r. 2014. Nyní mi však inspekce v MŠ tvrdí, že nemám dostatečnou kvalifikaci! Nemáte s tím někdo zkušenost? Je nás spousta, kteří jsou ve stejné situaci a kvalifikace je nám počítána. Informaci o jednotlivé mat. zkoušce jsem si v loňském roce ověřovala na MŠMT. Bohužel názor inspekce se nyní neshoduje s ministerstvem...

Pisete, ze vas je spousta a kvalifikace je vam pocitana. Co tedy inspekci predlozit konkretni pripady, kdy je kvalifikace pocitana.
Ps: priste bych doporucovala takovou zasadni info z MŠMT si nechat poslat pisemnou formou.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: