Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě 2014 14:33:48 
Dobrý den. Píšete zde, že pro kvalifikaci učitelky MŠ je dostačující vysokoškolské vzdělání speciální pedag.. V zákoně to sice stojí, ale jakmile jsem napsala na MŠMT ČR, dostala se mi odpověď vyhýbavá - "...zákon připouští, že jste kvalifikovaná pro MŠ, ale... Možná by bylo vhodné si dostudovat předškolní pedagogiku, protože...". Tak kde to jsme? Zákon jasně definuje, ale nikdo se tím neřídí, všichni mají pochybnosti. Bude mi skoro padesát, před rokem jsem ukončila VŠ - speciální pedagogika, abych mohla být v MŠ a po letech studia, ne zrovna laciného, stejně nemám kvalifikaci? Vždyť speciální pedagog musí znát jak funguje zdravé dítě, i to předškolní, ale i jak funguje dítě s se speciálními potřebami + psychologii + pedagogiku. Musí toho znát vlastně víc, než po studiu mateřinky. Nebo je to jinak?


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 22. kvě 2014 19:34:31 
To je velmi zajímavé, já dostala z MŠMT jasnou odpověď, že ano, kvalifikaci splňuje VŠ studium speciální pedagogika /PdF MU Brno/, žádné dostudovávání. Není to třeba taky o přesném znění oboru na fakultách? Někde mají třeba speciální pedagogika - vychovatelství, to možná není to pravé.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pát 23. kvě 2014 10:01:37 
Já mám vystudovanou speciální pedagogiku - vychovatelství na UJAK Praha. Mé nadřízené to stačí, vykovávám učitelku v MŠ. V zákoně je speciální pedagogika a dokonce pro MŠ speciální je to nutné. Je snad jedno, že je tam dovětek - vychovatelství. Je to speciální pedagogika a kdo to studoval ví, že je to dost obsáhlé studium. Zákon nezakazuje speciální pedagogika - vychovatelství. Paní držím palce a dle mého úsudku je též hloupost dodělávat si maturitu, poněvadž kolegyně si dodělávala jednooborovou maturitu právě z předškolní pedagogiky a obsah otázek byl úplně stejný jako např. u vychovatelství.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Kvalifikace pro učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: stř 11. čer 2014 20:13:09 
Dobrý den, mám vystudovanou SPgŠ -obor vychovatelství, v družině pracuji, ráda bych ale pracovala v MŠ, je to možné? Děkuji.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: