Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 19. úno 2014 11:38:01 
Dobrý den,
pracuji jako učitelka v MŠ, ale jsem nekvalifikovaná. Mám střední školu pedagogickou, ale obor pedagogické lyceum. Pak mám magisterské studium, ale učitelství VV a PŘ pro druhý stupeň. Když jsem chodila na střední, vždy nám říkali, že můžeme učit i v MŠ. Ale situace se změnila a jako nekvalifikovaná učitelka můžu pracovat v MŠ do konce roku 2014. momentálně jsem na mateřské dovolené a budu se vracet v září 2014, mám možnost dodělat si dálkově střední školu (dálkově tři roky), nebo začít studovat na VŠ ředškolní pedagogiku. Není pro mě ještě nějaká jiná možnost studia, pokud možno kratší (na rok), nebo jen dodělání si některých předmětů? Nechce se mi podstupovat znovu kolotoč, učení, stresu ze zkoušek, bakalářek, diplomek apod. když mám doma malé děti. V MŠ učím ráda a tato práce mě naplňuje, ale nevím jestli nebudu muset odejít. Předem děkuji za jakékoli připomínky, rady, odkazy. Děkuji a přeji příjemný den všem. S pozdravem Veronika


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: stř 19. úno 2014 21:17:38 
Pro magisterské vzdělání v oblasti učitelství buď první nebo druhý stupeň by měly fakulty otevřít CŽV předškolní pedagogika, obraťte se na nějakou pedagogickou fakultu.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: pát 13. čer 2014 11:46:50 
Dobrý den,
chtěla bych reagovat na příspěvek, kde paní píše o kamarádkách paní ředitelek s gymnáziem. Jsem učitelka v mateřské škole s 15ti letou praxí. Do Mš jsem se dostala zcela náhodou, bez jakékoliv protekce a troufám si říci, že jsem dobrá učitelka. Za svou praxi jsem se setkala s několika absolventkama pedagogických škol a bohužel většina z nich odcházela ve zkušební době, neboť byly dětmi flustrované nebo odmítaly spolupracovat a dělaly si práci tzv. po svém. Prostě, ze střední školy neměly vůbec tušení, co tato práce obnáší a pravda je, že je toto povolání rok od roku náročnější. Nejspíš by se neměly učitelky těchto školských zařízení dělit na nekvalifikované a kvalifikované, ale na dobré a špatné. Vám přeji, aby jste se nikdy nesetkala v Mš s paní učitelkou, která by vám nedovedla odpovědět na váš dotaz ohledně vaší ratolesti nebo nedej Bože, aby chodilo vaše dítko domů se spoutou připomínek a kritiky na paní učitelku, protože i to se bohužel děje a potom to zachraňují zkušené paní učitelky. Ráda bych si kvalifikaci "dodělala", ale není až tak jednoduché pro učitelky čtyřicátnice. Jednak příjmací zkoušky většinou probíhají formou sciotestů, které za nás nebyly, s odborností nemají tyto příjmačky nic společného. Navíc i v této problematice hraje velkou roli populismus našich politiků, alespoň dle mého soudu. Chci jenom říci, že i nekvalifikované učitelky v předškolním zařízení nemusí být špatné pracovnice, navíc dobrá učitelka za svou praxi projde spoustou školení od psychologických až po ty tvořivé.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: sob 14. čer 2014 12:37:50 
Nekvalifikovaná učitelka nutně nemusí být špatná, ale vzdělání v oboru je skutečně nezbytné! O doplnění vzdělání se mluví již téměř 10 let a myslím si, že za tu dobu si každá mohla vzdělání doplnit. O vhodnosti scio testů můžeme diskutovat, ale to je tak asi vše. Pokud jste starší, je nutné se na ně připravit - existují různé kurzy.
Dělení učitelek na dobré a špatné je hezké , ale silně subjektivní a řada učitelek by mohla vyprávět o oblíbenkyních ředitelek, které ani nejsou dobré učitelky, ale mají se dobře, protože...a paní ředitelky se budou bít za to, že právě tohle je výborná učitelka :-)
Taková je realita.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: pát 15. srp 2014 13:52:38 
Přesně souhlasím s předcházejícím příspěvkem....u nás např. ředitelka před 10 lety odstranila nechutným způsobem dobrou učitelku, která ještě chtěla studovat a 10 let tam učila její kamarádka bez kvalifikace!!!!Inspekce to vždy dala do zápisu a to bylo tak všechno....zejména na malých vesnicích se z míst ve školství staly "trafiky" - pro dceru starostky atd. Je to smutný, kam to dospělo!!


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: pon 22. pro 2014 21:21:33 
Dobrý den,u nás na školce učí dokonce dvě nekvalifikované učitelky a to dokonce jedna má obchodní akademii a druhá gymnázium a stále setrvávají a studovat nechtějí. Mysleli jsme, že od ledna odejdou, ale nic se neděje...nikdo tomu nerozumíme a přitom je tolik absoloventek bez práce.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 25. pro 2014 12:18:46 
Pokud vás to opravdu trápí,napište na MŠMT, ledy se jistě pohnou.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: pát 26. pro 2014 13:20:21 
Dobrý den, také mi přijde, ze celá ta diskuze o odchodu nekvalifikovaných byla z větší části jen tak "na oko". Končí mi teď rodičovská dovolená a hledám práci, sleduji inzeráty všude, kde se dá, zkoušela jsem posílat životopisy i na školy, o kterých vím, že tam nekvalifikované učitelky jsou, ale nikdo mi ani neodpověděl, takže za ně nejspíš nikoho kvalifikovaného nehledají...


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Nekvalifikovaná učitelka - jak dlouho může pracovat v MŠ
PříspěvekNapsal: pát 30. led 2015 16:36:47 
Dobrý den,
je možné si dodělat roční studium s profilovou zkouškou v oboru předškolní výchovy v rámci státní školy, nejlépe v Praze? Zatím vévodí samé soukromé subjekty.
Děkuji.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron