Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zrušení ŠVP v ZŠ
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp 2015 8:04:57 
Děkuji, kolegové. Buď se tedy náš ŠVP koordinátor vydal vlastní cestou, nebo se jen nezorientoval na "intuitivním" webu rvp... Já bych tedy raději učil, než řešil přepisování citací, výstupů atp. Jsou ale lidé, kteří jsou na takové papírování vysazení.

Zvláštní je, že jsem dosud nepotkal jediného rodiče, který by si tento mnohasetstránkový dokument přečetl. A přitom je tak výjimečný a pro školu zcela zásadní. Promiňte mi mou ironii. Co však rodiče zajímá, jsou učitelé - jaký mají přístup k dětem, jestli naučí... Nejsou ti rodičové divní? Nebo jsme se my stali obětí papírové mašinerie?
Jsem pro jednotná pravidla hry. Ve fotbale je také fajn, když se píská "rovina" a přitom můžete klidně obdivovat individuální výkony.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Zrušení ŠVP v ZŠ
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp 2015 16:06:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. bře 2015 10:53:21
Příspěvky: 11
LV píše:
Zvláštní je, že jsem dosud nepotkal jediného rodiče, který by si tento mnohasetstránkový dokument přečetl. A přitom je tak výjimečný a pro školu zcela zásadní. Promiňte mi mou ironii. Co však rodiče zajímá, jsou učitelé - jaký mají přístup k dětem, jestli naučí... Nejsou ti rodičové divní? Nebo jsme se my stali obětí papírové mašinerie?

To, že jste takové rodiče nepotkal, neznamená, že neexistují. Samozřejmě, že rodiče zajímají učitelé, jejich přístup atd. Jenže učitelé se mění, ale ŠVP bude jejich děti provázet celé studium na daném stupni školy. A to je jen jeden z mnoha důvodů, proč by se nejen rodiče (ale třeba i vy) měli o ŠVP zajímat.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Zrušení ŠVP v ZŠ
PříspěvekNapsal: pát 07. srp 2015 19:46:07 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. čer 2009 12:14:57
Příspěvky: 673
Kdybychom uměli (směli?) vytvořit ŠVP na pár stránkách, možná by bylo i čteno. Bohužel mnoho učitelů k ŠVP přistoupilo způsobem "když už to píšu, tak se rozepíšu". Revizi nepotřebuje pouze RVP ZV, ale také Manuál k tvorbě ŠVP! Potřeba revize zároveň logicky odesílá nástroj vyrobený ČŠI na smetiště dějin.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Zrušení ŠVP v ZŠ
PříspěvekNapsal: pon 10. srp 2015 9:10:31 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. říj 2007 20:29:07
Příspěvky: 3433
Marek Adler píše:
LV píše:
Zvláštní je, že jsem dosud nepotkal jediného rodiče, který by si tento mnohasetstránkový dokument přečetl. A přitom je tak výjimečný a pro školu zcela zásadní. Promiňte mi mou ironii. Co však rodiče zajímá, jsou učitelé - jaký mají přístup k dětem, jestli naučí... Nejsou ti rodičové divní? Nebo jsme se my stali obětí papírové mašinerie?

To, že jste takové rodiče nepotkal, neznamená, že neexistují. Samozřejmě, že rodiče zajímají učitelé, jejich přístup atd. Jenže učitelé se mění, ale ŠVP bude jejich děti provázet celé studium na daném stupni školy. A to je jen jeden z mnoha důvodů, proč by se nejen rodiče (ale třeba i vy) měli o ŠVP zajímat.

Myslím, že rodiče potřebují, aby jim nejdříve učitel o ŠVP (a RVP) něco řekl, vysvětlil. Pak by si ho spíše prošli, možná i přečetli.

_________________
Lenka Urbanová, hlavní moderátor
Inovujeme Metodický portál RVP.CZ - inovujeme.rvp.cz.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku : 5
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Zrušení ŠVP v ZŠ
PříspěvekNapsal: čtv 20. srp 2015 19:06:48 
Myslíte, že si rodiče při výběru vhodné školy pročtou ŠVP v počtu několika stovek stran? Na základě rozboru, srovnání, posouzení originality a nápaditosti si vyberou mezi pěti školami? Opravdu?
Obávám se, že se opravdu více zajímají o nepodstatnosti typu: vybavenost, kroužky, kvalita učitelů...

V jakých hodinách se nejvíce profilují školy? V povinné dotaci či v disponibilních hodinách?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku: Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: