Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2009 17:17:35 
Dobrý den
Poraďte mi, prosím, jaké pravomoci má ředitel při rozdělování úvazků učitelům. Dejme tomu, že ho situace nutí dát učiteli půl úvazku učitele a zbytek v družině. Učitel s tím však nesouhlasí a arogantně prohlásí, že nestudoval VŠ, aby dělal v družině. Jak se má v této situaci ředitel zachovat. Kdo je v právu? Co byste dělali vy? Děkuji


Naposledy upravil Lucie Slejšková dne úte 22. zář 2009 19:10:40, celkově upraveno 1
úprava předmětu


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: úte 22. zář 2009 19:16:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. čer 2009 21:09:00
Příspěvky: 1230
Dobrý den,
děkujeme za Váš příspěvek. Otázka to nejspíš není vůbec jednoduchá, pokusíme se proto kontaktovat některé kolegy, kteří by mohli poradit.

_________________
Lucie Slejšková
EDUin
www.eduin.cz, www.rodicevitani.cz


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: úte 22. zář 2009 19:44:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Záleží na pracovní smlouvě. Absolutorium VŠ nehraje roli. Byl pedagogický pracovník přijat jako učitel či vychovatel?
Ředitel školy na počátku školního roku stanoví vyučujícím úvazky v souladu s jejich pracovní smlouvou. Podle mého ale záleží také na tom, zda a jak se dokáže s kolegy domluvit.

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 16:45:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Dobrý den, Luboši i ostatní diskutující, ráda bych navázala na toto téma, protože mne to velmi zajímá. Píšete, že záleží na pracovní smlouvě. Dejme tomu, že se stanu ředitelkou školy, kde jsou zaměstnanci třeba deset let a mají stále tu stejnou smlouvu. Mám právo na to, jim mým nástupem do funkce smlouvu doplnit či změnit? Například snížit úvazek o deset hodin a těch deset hodin mu dát v družině, nebo úplně snížit úvazek. Mám na to právo jako zaměstnavatel?

Mohu také změnit pracovní náplň zaměstnance, například mu určit, že bude mít jednou týdně za příplatek odpolední kroužek?

Díky moc za odpovědi :D

Všem přeji úspěšný vstup do roku 2010

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 21:10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Vámi zmiňovaná pracovní smlouva je sepsána na dobu neurčitou a nikterak nezávisí na osobě ředitelky. Její změna je možná podle ZP pouze se souhlasem obou stran, tedy i zaměstnance. Záleželo by tak pouze na něm, zda přistoupí na Vámi navrhovanou změnu (snížení úvazku na nějakých 0,6). Pro školní družinu by pak musela být sepsána nová pracovní smlouva - na dobu určitou nebo neurčitou.
Pracovní náplň s tímto nesouvisí - tu stanovuje vedoucí pracovník (ředitelka). Zde je možné určit i onen odpolední kroužek (podobně jako péči o školní knihovnu, kabinet...). Osobně bych viděl spíš problém v oné úplatě (příplatek či odměna je nenároková). Platila byste ze státních prostředků, z peněz určených na vzdělávání? Kroužek ale zřejmě nebude součástí vzdělávacího plánu daného školním vzdělávacím programem. Takže řešit byste to mohla tak jako u všeho navíc odměnou z hodně děravého a pohříchu tenkého pytle stále ubývajících peněz ve školním rozpočtu. Možná by kroužek mohl být placený. :?:

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: čtv 07. led 2010 22:16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Takže v tomto případě by samozřejmě pracovník nesouhlasil se změnou prac. smlouvy.
U nás je to totiž tak (trošku Kocourkov) první třída je samostatná, druhá třetí spojená a čtvrtá pátá spojená. Od září mám nastoupit já do první třídy samostatné, což znamená, že po několika letech budou u nás na škole 4 třídy (O to bojuje hlavně zřizovatel, i když bude za chybějící děti doplácet kolem 950 000 Kč), ale jaksi nevycházejí úvazky. Takže nastoupím do první třídy, budu mít pouze 11 hodin, protože ostatním hodiny přebývají (včetně ředitelky, která nemá svou třídu), takže budou učit v mé třídě a zbytek úvazku budu mít v družině, kde budeme dvě, každá na půl úvazku. Paní ředitelka tvrdí, že je to nejlepší řešení vzniklé situace. Ani sama nevím, jak jinak to řešit. Vůbec mě nic nenapadá, kromě toho opět třídy spojit, ale proti tomu je jak ředitelka, tak zřizovatel.

A navíc tady vznikla trošku morální povinnost z mé strany. Dostala jsem nabídku i z jiné školy. Mnohem lepší nabídku, jak finančně, tak časově, ale ještě předtím jsem se s rodiči budoucích prvňáčků (v místě bydliště) dohodla, že založím nultý ročník a budu se s dětmi pravidelně jednou za měsíc scházet. Takže se už od září scházíme, zvykáme si na sebe a navíc, protože jsem místní, rodiče chtějí, ať učím jejich děti a naše vztahy nám mohou závidět všechny ostatní učitelky ze školy. (prosím neberte to jako chválu, ale je to tak). Takže je mi teď trapné couvnout, vykašlat se na ně a jít si za jinou prací.

A co se týče těch kroužků, raději se tomu budu věnovat v tématu kroužky, ať tady nemáme dvě stejné diskuze.

Děkuji Vám, Luboši, za Vaše cenné zkušenosti.
Myslím, že jste ředitelem malotřídky, takže Vaše zkušenosti jsou pro mě opravdu jako poklad, ba dokonce jste jeden z mála, koho se na problémy, týkající se malotřídky,můžu zeptat.
Ještě jednou díky

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: pát 08. led 2010 7:12:07 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 10:59:11
Příspěvky: 1720
Citace:
Dostala jsem nabídku i z jiné školy. Mnohem lepší nabídku, jak finančně, tak časově,


Petro .. v diskuzi o Kroužcích si stěžujete, že nemáte dost času na své vlastní děti (nedostatek času znám) .. chápu, že je vám hloupé měnit své rozhodnutí, ale v tomto směru (i s ohledem na to, co popisujete jinde), bych na vašem místě zřejmě využila té jiné nabídky

Také máme ve škole spojené třídy, také zřizovatel doplácí ... ale nespojovat za každou cenu, i když vlastně dalšího člověka na plný úvazek nemám kam dát, mi nepřijde jako dobré řešení

_________________
H.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: pát 08. led 2010 7:50:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. kvě 2009 20:11:56
Příspěvky: 328
Hani, díky moc za reakci a názor, i když jsem se bála, že od někoho takovou odpověď dostanu a zase budu mít brouka v hlavě.
Tím, že jsem místní a nultý ročník už běží, připadá mi to hrozný podraz skončit a jít jinde. Navíc, když jsem místní a jedná se o školu v místě bydliště. Kdybych se však měla rozhodovat pouze rozumem, neváhám a jdu za tím lepším místem. Budu o tom ještě hodně a dlouho přemýšlet.
Přeji krásný den

_________________
Petra Stan


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: pát 08. led 2010 18:01:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 17:48:01
Příspěvky: 77
Připojil bych i svůj skromný názor. Zvažoval bych určitě také možnosti osobního rozvoje na obou školách, jejich vybavenost. Určitě je dobré si uvědomit, že v současnosti je zřizovatel ochoten doplácet poměrně značnou částku. Co když změní názor, či dojde k výměně zastupitelstva a převládne jiné stanovisko?
Přeju Vám Petro, abyste svého rozhodnutí nelitovala.

_________________
Luboš


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Pravomoci ředitele málotřídky při rozdělování úvazků
PříspěvekNapsal: stř 09. črc 2014 15:51:01 
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Stala jsem se ředitelkou malotřídky a musím přijmout nového učitele, který by ale neměl plný úvazek, ale kombinaci s družinou. Stávající učitelka měla plný úvazek na dobu neurčitou. Protože potřebuji kvalifikovanou učitelku na 0,5 úvazku do družiny a zbytek by dobírala výuku cca 9 hodin. Ráda bych přijala učitele s vystudovanou angličtinou a speciální pedagogikou - logopedii (součástí je i MŠ). Problém je, že v této chvíli nemám šanci uplatnit její kvalifikaci v odpoledních hodinách, kdy bude muset být v družině. Ráda bych úvazky rozdělila, tj. původní učitelce snížila a doplnila části družiny a u nové rovněž tak. Problém je, že původní kantorka odmítá změnu. Jak z toho ven?
Děkuji za odpověď.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron