Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se
Tento modul byl archivován. Vkládání a editace obsahu není možná.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pon 24. led 2011 14:17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. led 2011 14:07:06
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám vystudovanou SPgŠ obor vychovatelství, nedávno jsem si na jedné SPgŠ dodělávala jednotlivou maturitní zkoušku z předškolní pedagogiky.Paní ředitelce to stačí, ale chystá se k nám inspekce, bude toto vzdělání stačit?Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pon 24. led 2011 19:38:18 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2009 14:24:46
Příspěvky: 639
Dobrý den Lenko, nemusíte mít strach inspekci to bude stačit :P tím, že jste si doplnila maturitu z předškolní pedagogiky tak splňujete odbornou kvalifikaci pro výkon učitelky MŠ. Moje kolegyně z bývalé školky to měla přesně jako vy a prošla v pořádku. Je fajn, že SPgŠ přistoupily k tomuto kroku, že studentům vychovatelství umožňují doplnit si kvalifikaci pro předškolní pedagogiku. Dříve byly tyto obory oddělené a nyní vlastně studenti získají rovnou kvalifikaci předškolní a mimoškolní pedagogika, tak už jsem to měla i já.
Přeji hezký den.

_________________
Míša G.


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pát 28. led 2011 21:20:06 
Zdravim vsechny kolegynky.Musim se tady trosku vypsat.Jsem momentalně na MD. a zbyva mi jeste rok k navratu do prace.Ucit ve skolce me bavi a vzdycky jsem si to prala delat.Bylo to me vysnené povolani-takze po maturitě mě vyska nelakala(i kdyz jsem mela vyznamenani)Nechci se chlubit,jen me stvou ty bakalarské invaze.Zrovna jsem mluvila s kamaradkou ze stredni-nemuze nikde sehnat misto.Důvod-chtěji jen bakalaře.SPgs je nam prý na nic.Nemám dojem,že by naše průprava byla nějak podceněna,právě naopak.Oni ti "školkoví bacili"hlavně ti bez pedáku všechno proletěli letem světem a nas,ktere jsme dřely všechny vychovy a prošli praxe atd.pak cumi jako vyorane myši.Prominte ty výrazy,ale opravdu mě to štve,mrzi...tento system.Mam dvě děti a nemam penize,cas ani moznost dojíždět z vesnice NĚKAM a studovat....takze tak. Myslim ,ze nejsem sama. Jana


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: úte 01. úno 2011 10:51:53 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Dobrý den Jano,
vítám vás v naší diskuzi. Musím potvrdit vaše slova.... na střední se výchovy opravdu pilují a v praxi máte jistě náskok. Právě na nedostatek praxe si stěžují i současní studenti fakult v jednom našem vláknu.
Budu vám držet palce, ať se Vám povede najít místo, kde ocení Vaši chuť do práce s malými dětmi a úsilí, které jste vložila do své dosavadní praxe.

Napadá mne, ža byste mohla vaše zkušenosti částečně zhodnotit jako autorka DUMů. Co říkáte? Portál si nápadů a práce učitelů váží, a proto jim také za zveřejnění jejich práce poskytuje finanční odměnu.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno 2011 10:31:14 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Dobrý den, musím se taky připojit k diskusi.
Mám vystudovanou SPgŠ, Speciální pedagogiku předškolního věku (Bc.) a dálkově pak Předškolní pedagogiku (Mgr.). Musím z vlastní zkušenosti říct, že kdybych nastoupila do praxe hned po ukončení střední školy asi by to za moc nestálo. Nemyslím tím, že bych děti neuměla „naučit“ cvičit, kreslit a zpívat, ale chyběla by mi taková ta „odbornost“ (či jak to nazvat). Až na VŠ jsem se dozvěděla, co je to RVP. Na SŠ nám tvrdili, že je to to samé jako Výchovný plán pro jesle a MŠ :!: :!: :!: Jen, že se „to“ jinak jmenuje, a když budeme chtít s dětmi dělat tělesnou výchovu, jen místo TV do plánu napíšeme Dítě a jeho tělo :!: :!: (Snad už toto na SŠ netvrdí.) Až na VŠ jsem zjistila, že to tak zdaleka není!
Na druhou stranu SŠ mně dala takový ten pořádný základ, na který jsem mohla na VŠ nabalovat další informace. Ovšem co se týče výše zmiňovaných metodik, tak že bychom jich na SŠ měli zase tolik, to se říct nedá. Spíš se dbalo na to, abychom uměly akrobacie na bradlech apod. :)
Nechci v žádném případě hanit SPgŠ, jen chci říct, že jsem PRO vysokoškolské vzdělání učitelek. I když mám vynikající kolegyně, které mají pouze SPgŠ a jsou výborné :!: A na druhou stranu věřím, že i absolventka VŠ může být v praxi nepoužitelná… :( :(

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno 2011 16:13:52 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Dobrý den Marcelo, vidím, že jste prošla různými druhy studia. Tak by mě zajímal Váš názor na vyšší odborné školy. Kdybyste se měla znovu rozhodovat pro pokračující studium po střední, volila byste vyšší odbornou školu nebo vysokou?

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pát 04. úno 2011 12:49:04 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. říj 2009 17:24:17
Příspěvky: 318
Dobrý den všem. Já bych určitě znovu volila VŠ. Bohužel s VOŠkami nemám vůůůbec žádnou zkušenost, tak nemůžu soudit, v čem je která ze škol lepší :!:
A v současné době si myslím, že je lepší studovat VŠ (právě kvůli bakalářskému titulu a následnému zařazení do "vyšší" platové tabulky ;) ).
Každopádně si myslím, že úplně každá ze škol (ať SŠ, VŠ, VOŠ) má svá pozitiva i negativa. A určitě každá dá svým studentům hodně.

_________________
Mgr. Marcela Zajícová


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pát 04. úno 2011 13:27:59 
Offline
Člen Rady starších
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. čer 2009 11:07:29
Příspěvky: 1671
Díky Marcelo.

_________________
Jana


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: pát 04. úno 2011 20:43:18 
Zdraví Vás Jana.Díky za odpovědi i názory.Chtěla bych snad jen dodat,že jsem nastupovala do praxe v r2001 a RVP se právě rozjížděly.Prošla jsem si X školeními.Program pro naši skolku jsem sestavovala společně s kolegyní.Když po pár letech začalo ono "bacilové šílenství"kolegynka sla studovat (měla odrostlé děti,finance...ok)Joj to se hodily moje materiály z ubohé střední.Všechno bylo dobré a hlavně-stačilo to.Všechny noty,teorie výtvarky,tělocviku,psychologie atd.Sem tam jsem jí namalovala nějaký ten obrázek,tak mě potěšilo kladné ohodnocení mého výtvoru od kapacit....Prostě si myslím,že je to trošku fraška,aby měli páni profesoři na vysokých školách koho učit,za hromadu peněz.A nejvíc mě dostalo,když kolegynka přišla s tím,že např. v Ostravě lidi z pedáku ani moc brát nechtějí.(ona pedág neměla-jen nějaké minimum).Navíc před cca těmi deseti lety ani nějaké takové studium snad nebylo?? Vím o vošce v Litomyšli,ale to bylo asi tak vše.BAC.se začali rozjíždět snad později. Nicméně jsem potrestána,jako mnohé jiné odebráním praxe ve výši dvou let a na žádnou školu se při malých dětech necítím.Ale vnímám to celé ,jako jakousi nespravedlnost.


Nahoru
  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

 Předmět příspěvku: Re: Vzdělání na učitelku MŠ
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 16:37:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. říj 2009 18:08:42
Příspěvky: 61
Dobrý den Jano.
Tak se také dovolím připojit do diskuse. Také jsem studium na VŠ nechala až na dobu nezbytně nutnou, kdy mi má kvalifikace vychovatelky pro práci uč. v MŠ přestala stačit. A nyní děkuji a to moc!!! VŠ mne neskutečně obohatila ve všech oblastech. Měla jsem za sebou několik let praxe a nyní jsem ji mohla doplnit o tolik potřebné tituly psychologie, pedagogiky, spec. ped. a jiných předmětů. Přednášky byly velmi přínosné i kurzy TV a VV prostě senzační.Trochu mne překvapila Vaše věta o tom, že na VŠ učí pedagogové za velké peníze :oops: . Možná někteří, ale také znám takové, kteří dálkaře učí zdarma!!! Konkrétně má bývalá kolegyně- studentka, která neměla kvalifikaci pro uč. MŠ , protože měla vystudované učitelství pro ZŠ (a to nestačilo)vystudovala ještě bak. program učitelství pro MŠ. Dnes učí na VŠ- studuje doktorát a víkendy dálkařům přednáší zdarma!!! Mám také vystudovanou SPgŠ, která mi dala hodně, ale VŠ mne, aspoň si myslím, ještě kousek posunula... ;)


Nahoru
 Profil  
 
Hodnocení článku :
Hodnotit příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na: